Kimim ?

İkiz teki olarak 19.. yılında İstanbul’da doğdum. Kreşe başlama yaşım geldiğinde kendimi Kanada’ da buldum ve çocukluğumun en güzel anlarıyla birlikte en karlı günlerini uzaklarda yaşadım. İlkokuldan mezun olmaya bir sene kala ise tekrar İstanbul’ daydık. Mezuniyete bir dönem kala dâhil olduğum sınıfa adapte olmaya çalışırken “Türkçe’ sinin daha gelişmesi gerek” diyen pek sevgili öğretmenlerim sayesinde 1 yıl daha geriden yaşıtlarımı takip ettiğimi ve o hırsla bol bol kitap okuduğumu hatırlarım. Ortaokul ve lise yıllarım ise, potansiyelimi keşfedip, haylazlıklarım dolayı okul müdürü ile fazlasıyla kaynaştığım günlerle dolu.

Okul ile birlikte ısrarla yürüttüğüm koroda detone kraliçeliğimi kimseye kaptırmadığımı bilirim. Dersi derste dinlemeyi tercih ettim her zaman, eve ödev getirmekten öte, kız kardeşimin uyumasını ödevleri direk ondan kopyalamayı alışkanlık edinmiştim. Sınavda her zaman öğretilen formüllerin dışına çıkmayı ve oluşturduğum farklı yollarla sonuca varabileceğime inandım.

Lise mezuniyeti sonrası, üniversite eğitimi için Ankara yolları görünmüştü ve o yıllarda “Ankara’ nın en güzel tarafı İstanbul’ a dönüşüdür” cümlesi hep kulaklarımda çınladı. Bilkent Üniversitesi-Bankacılık ve Finans Bölümüne kaydımı yaptırarak kendimi fransızca hazırlık sınıfında bulmamla birlikte beş yıl sürecek olan “anlatılmaz yaşanır” diyebileceğim muhteşem yıllara adım atmış oldum.

Öğrenciliğim ile birlikte 3 sene Radyo Bilkent’ te gönüllü olarak program hazırlayıp, sundum. Şiveden dolayı yabancı sanıp dinleyenlerimin hatrı sayılırdı.

Bankalarda yapmış olduğum stajlar sonrası bankacılıktan uzak durmam gerektiğine karar verdim. THY DO&CO ‘ da çalışmaya başlamam ise, bir mucizenin gerçek olması gibiydi, uçaklara olan merakım aprona bakan ofis ile bana verilen bir ödül gibiydi. Sanovel İlaç tecrübesi ve Turkcell ‘ de çalıştığım yıllar strese ne kadar dayanıklı olunabileceğini ancak aynı zamanda da insan ilişkilerinin değerini anlamama sebep oldu.

İş hayatı ile eş zamanlı, 2013 yılında başladığım koçluk macerasına CTI Co-Active Koçluk eğitimi ardından 2014 yılında Öğrenci Koçluğu eğitimi ile birlikte Parentology eğitimimi tamamladım. Kitaplara olan merakım ve yıllarca babamın masalları sayesinde hep hayaller kurdum, kendi yaratabileceklerimin uçsuz bucaksız olabileceğine inandım ve masalların her yaşta hayala giden bir anahtar olduğuna inandığım için Masal Anlatıcılığı  eğitimine dahil oldum.

Sosyal Sorumluluk projeleri ise ömrümüm olmazsa olmazları, aktif olarak seve seve çalışıyorum. Güney Afrika’ da su kuyusu projelerini İdea Universal derneği olarak yürütmekteyiz, aynı zamanda Uganda’ da çocukların eğitimi için bir projeyi yapılandırma aşamasındayız.

Türkiye’ de ise AÇEV’ in Hayat Dolu Buluşmalar Programında görev almaktayım.

Yazmak ise, kana kana susamak gibi birşey benim için, sonu yok. Kendi kişisel bloğum dışında aynı zamanda farklı kişisel gelişim sitelerinde yazmaya devam ediyorum.

Geziyorum, izliyorum, gözlemliyorum üzerine bol bol eğitim takip edip dahil oluyorum. Üzerine kendi oyun kurgularımla birlikte butik eğitimler vermeye başladım ki inanılmaz zevk alıyorum. Harika insanlara tanışmama sebep işim var diyebilirim. Birbirinden değerli insanlara koçluk yapıyorum, sayelerinde birbirimizi geliştiriyoruz. Hayatıma ve hayatlarına dahil edeceğim planlar gani, o yüzden keşkelerden çok “iyi ki” leri biriktirmeye devam …