Dengede yürümek

Dengede yürümek

Dengeli olmak ile ilgili olarak kendinizi hiç sorguladınız mı? peki ya bunu az çok deneyimlemeyi? Ruhsal dengeyle birlikte bedensel dengeden de bahsediyorum. Neticede her ikisi bir bütün sayılır.

Ne de olsa hayat dengelerden ibaret değil mi ? Aşkı dengeleriz, çok sevmekten korkarız, yemek yemeyi dengeleriz kilo almaktan korkarız, tatili dengeleriz işten kopmaktan korkarız, masalın içinde kahraman olarak kendimizi kaptırmaktan korkarız, oysa hayatı dengelemektir tek derdimiz, engellere takılınca, suçu kendimiz dahil başkalarını atıveririz. Ufak bir hayal kırıklığı ile, çıktığımız yoldan vazgeçip olduğumuz yerde saymanın daha güvenli olduğuna karar veririz.

Kısa ve öz… Dengesizlikten mustaribiz…

Slackline  ile tanışmam sonrası ise gayet dengeli olduğumu düşünen ben, kendimi tamamıyla  kandırmışım diyebilirim…

Slackline; doğru öğrenimler sonrası ruhun ve bedenin el ele verip dengeyle barışma sporu. Adım adım, hiç acele etmeden esen rüzgârı ruhta hissederek, el ve kol koordinasyonu ile ipte ilerliyorsunuz. Her bir adım hareketinde ayağınızın altındaki ip genişliyor sanki zamanla dengeyi buldukça beden güçleniyor, kaslarınız anında yardıma koşuyor… Slackline ruhun ve bedenin el ele verdiği harika bir spor dalı… açık havada mis gibi bahar coşkusuyla içine sığamayan kendinize ödül verin…  Siz, hayatı dengeli yaşadıkça o da size o kadar huzur sunacaktır…

♦yüzeyden yüksekte, esnek bir ip üzerinde dengede kalarak yürünen spor.

 

Next Post:
Previous Post:
This article was written by

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *